Změna pojišťovny

Nejste-li spokojeni u stávající pojišťovny, je možná změna pojišťovny, povinné ručení pak lze získat za výhodnějších podmínek. Provézt změnu pojišťovny není vůbec žádný problém, jak by se na první pohled zdálo. K tomu, aby se změna mohla provézt, postačí jen výběr nového pojistného subjektu, vypovědět stávající pojistnou smlouvu na povinné ručení a kontaktovat novou pojišťovnu. V případě, že se nechcete zabývat veškerou související administrací, u většiny pojišťoven funguje služba pro nové klienty, která s Vaším souhlasem vše vyřídí za Vás. Veškeré potřebné kroky si pak pojišťovny vyřídí mezi sebou. Vy následně jen podepíšete novou pojistnou smlouvu na povinné ručení dle dohodnutých podmínek.

Výběr pojišťovny

Seznam pojišťovny povinné ručení - může být dobrým pomocníkem při výběru nového pojistného subjektu pro sjednání výhodnějšího pojištění Vašeho motorového vozidla. Uvedený seznam naleznete na Internetu na webových stránkách zabývajících se touto problematikou. Kromě kompletního seznamu všech zdejších pojišťoven, které nabízí povinné ručení, je možné i provézt porovnání jejich pojistných nabídek. K tomuto účelu slouží tak zvané srovnávače pojištění. Dalším užitečným nástrojem při hledání výhodnějšího pojištění jsou kalkulátory povinného ručení. Srovnávače a kalkulátory Vám na základě zadaných údajů o Vašem vozidle a osobě vyhodnotí a stanoví cenu pojistky na nejrůznější motorové vozidlo.

Pojistná smlouva

Po výběru pojišťovny, povinné ručení se uzavírá novou pojistnou smlouvou. Než ale podepíšete novou pojistnou smlouvu, je vhodné využít možnosti předložení návrhu pojistné smlouvy, kde si zkontrolujete veškerá fakta a podmínky pojištění vozidla. Tak budete mít jistotu, že nově uzavřená smlouva bude pro Vás opravdu výhodnější než ta předchozí. Někdy se vyplatí využít nakompletované pojistné balíčky, které Vám rozšíří pojistné krytí a mnohdy i zlevní povinné ručení a celkově i pojištění vozidla.

Povinné ručení je povinností každého majitele auta, povinné ručení i pro auta značky ŠKODA, kalkulace povinného ručení,