Pojištění domácnosti

Toto pojištění by nemělo být přecházeno. Vždyť každou chvíli slýcháme v televizi, že v nějakém domě stal požár. Představte si, že vám vyhoří vaše krásná nová kuchyně a vy ji nemáte pojištěnou. V tomto případě nastává problém, jak zaplatit škodu. Jestliže nejste tedy nijak pojištění, musíte celou škodu uhradit s vlastních peněz. Pokud by jste ale byly pojištění, vše zaplatí pojišťovna. Tak proč si neplatit pojištění, když můžete být po takové nehodě pak bezstarostní.

Výhody

Jednoznačnou výhodou tohoto pojištění je samozřejmě pojištění jako takové. V případě sjednání pojištění domácnosti budete mít pojištěné věci, které jsou poškozené požárem, bleskem tedy živelnými pohromami, výbuchem (například plyn), pádem stromů, nárazem dopravního prostředku (stává s dost často), sesuvem půdy, sněhu a dalších. Dále budete pojištěni proti škodám, způsobeným krádežím a vloupáním, loupežím či vandalismem (není ojedinělé). Toto pojištění je zajímavé v tom, že čím více budete mít zabezpečený dům, tím menší částku za pojistné budete muset platit. Další výhodou je, že si můžete zvolit spoluúčast na škodě, která vám nejvíce sedne.

Vše, co je pojistitelné

Pojištění domácnosti je velice užitečné. Máte pojištěnou domácnost v bytě či v rodinném domě, nebytové prostory, které se nacházejí v daném bytě či rodinném domě, jako je například garáž, sklepy či komory), společné nebytové prostory jako je kolárna, sušárna, schodiště a jiné. Je možné si také k tomuto pojištění sjednat další připojištění. Mezi tyto připojištění můžeme zařadit: asistence pro byt a dům, odpovědnost za škodu občanů, připojištění proti škodám způsobeným přepětím v síti či připojištění skla v oknech, na terasách aj.

Povinné ručení je povinností každého majitele auta, povinné ručení i pro auta značky ŠKODA, kalkulace povinného ručení,