Odpovědnost za škodu

Toto pojištění patří do důležitých pojištění. Taková škoda se může stát velice snadno. Pračka vyteče a vy vytopíte byt pod vámi. Nebo vaše dítě rozbije vašemu sousedovi okno. Bude vás to stát nemalé peníze a nechcete to investovat. Proto není jiná cesta, než si nechat udělat pojistku odpovědnost za škodu.

Výhody

Toto pojištění je vlastně pojištění pro případ škod nejen na majetku, ale také na zdraví, či finanční škody. Tedy pojištění jste v případě, když způsobíte škodu při vedení a provozu domácnosti (viz zmiňovaná pračka), při zábavě či rekreaci, také při sportech (pouze rekreačních – lyžování, jízda na koni nebo na kole, na kolečkových bruslích…), nebo při chovu zvířat (například váš pes zraní člověka), jste také pojištěni v případě, že nechtěně ublížíte legálně drženou zbraní jiné osobě, dále pokud způsobíte škodu provozem nemotorového vozidla či plavidla a mnoho dalších. Jestliže si toto pojištění sjednáte, máte možnost čerpat ročně až dvojnásobek zvoleného limitu plnění. Některé pojišťovny také nabízejí možnost kombinace výše limitu a spoluúčasti, prostě jak si to budete přát.

Možná připojištění

K tomuto pojištění se můžete nechat ještě připojistit. Není to nic těžkého. Lze zvolit připojištění odpovědnosti za škodu při chovu koní či připojištění odpovědnosti za škodu při používání legálně držených zbraní. Jestliže bydlíte v panelákovém domě, je toto pojištění pro vás velmi vhodné a je vám také doporučováno. Toto pojištění si může sjednat opravdu každý. Některé pojišťovny vám dokonce dají slevu, pokud si pojištění objednáte přes internet. Pro vás to bude znamenat slevu z pojistného a jednoduché sjednání online a pro pojišťovnu zase nového klienta a rychlé sjednání.

Povinné ručení je povinností každého majitele auta, povinné ručení i pro auta značky ŠKODA, kalkulace povinného ručení,