Havarijní pojištění

K čemu vlastně slouží havarijní pojištění: havarijní pojištění nám slouží ke krytí škod na vlastním automobilu. Tedy člověk se zde může tedy vyhnout finančním obtížím. Každý totiž může způsobit nehodu a některé nehody vyjdou i na statisíce.

Obsah havarijního pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí vzniklých škod na vašem automobilu. Výhodou je, že nezáleží na tom, zda je poškození na vašem vozidle vzniklé nehodou ale může být vzniklé například živelnou pohromou, odcizením vašeho vozidla, vandalismem (není novinkou v našem státě) nebo také havarijní pojištění se vztahuje na to, když si způsobíte nehodu na vašem vozidle sami. Je samozřejmé, že si můžete také k havarijnímu pojištění sjednat připojištění. Připojištění typu: pojištění skel, sedadel, zavazadel nebo také úrazové pojištění cestujících nebo řidiče, pojištění půjčovného pro případ opravy vozidla či asistenční služby.

Výhody

Výhodou jistě je, že ať se vám stane s vaším automobilem cokoliv, havarijní pojištění vám úhradu zaplatí. Další výhodou je, že pokud nemáte žádnou škodu, pojišťovna vám dává bonusy. Havarijní pojištění je vhodné pro kohokoliv. Automobil může být starší i úplně nový. Pokud si chcete sjednat havarijní pojištění, doporučuji si porovnat jednotlivé havarijní pojištění pojišťoven na tzv. internetových kalkulačkách. Tam vám porovnají jednotlivá pojištění.

Výše pojistného

Výše pojistného záleží na typu vozidla a značce, pořizovací ceně vozidla, stáří vozidla – čím starší automobil vlastníte, tím levnější máte výši pojistného, zvoleného rizika pojištění, frekvence placení, bydliště majitele vozidla či zvolené spoluúčasti. Můžete také si také kombinovat pojistné – havarijní pojištění spolu s povinným ručením.

Povinné ručení je povinností každého majitele auta, povinné ručení i pro auta značky ŠKODA, kalkulace povinného ručení,